اتقان اسناد هویتی مردم ایران بسیار با اهمیت است ***مقام معظم رهبری*** ثبت احوال نوین، زمینه ساز توسعه پایدار ***** کارت ملی هوشمند، دروازه ورود به دولت الکترونیک

شما اینجا هستید

خانه

آمارهای ثبت احوال امری ضروری در برنامه ریزی‌های کشور

وزیر کشور گفت: آمارهای ارائه شده از ثبت وقایع حیاتی چهار گانه توسط ثبت احوال امری ضروری در برنامه ریزیهای کشور است چرا که تحلیل این اعداد و ارقام توسط کارشناسان در نهایت تبدیل به یک جریان پویا، موثرو مفید علمی و کاربردی برای برنامه‌ریزی‌های مهم کشور را ایجاد می‌کند.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل، دکتر رحمانی فضلی در گردهمایی مدیران ستادی و استانی سازمان ثبت‌احوال کشور اظهار کرد: سازمان ثبت‌احوال فعالیت بسیار مؤثر و مهمی دارد و شاید در اذهان عمومی تلقی این سازمان اینطور نباشد.

وزیر کشور تصریح کرد: ما در ثبت احوال به دنبال سازمانی پویا، مؤثر و جامع هستیم که با برنامه‌های راهبردی تنظیم شده در این سازمان به زودی محقق خواهد شد.

وی با بیان اینکه اعداد و ارقام به دست آمده در تحلیل وقایع حیاتی چهارگانه (فوت، ولادت، ازدواج، طلاق) بسیار مهم و دارای نقشی اثر گذار است، خاطر نشان کرد: سازمان ثبت‌احوال باید به صورت آنلاین تحرک جمعیتی را به روز سنجش کند و توجه به این موضوع می‌تواند در تحلیل‌ها بسیار مؤثر باشد.

دکتر رحمانی فضلی گفت: توزیع جمعیت، چگونگی شناسایی افراد در نقاط مختلف، آمارهای ولادت و فوت، ازدواج و طلاق، تفکیک گروه های مختلف درآمدی و ... از جمله اقداماتی است که سازمان ثبت احوال می تواند اطلاعات دقیقی در اختیار دولت قرار دهد که مبنای تصمیم گیری‌ها قرار گیرد چراکه فقدان این اطلاعات کشور را با مسائل امنیتی مواجه می‌کند و در تحلیل‌های جامعه‌شناسی به مشکل بر می‌خوریم

وزیر کشور افزود: امروز ثبت احوال با استفاده از روشهای نوین و الکترونیکی در مسیری خوبی در حال حرکت است .

لینکهای مهم

نظرسنجی

نظر شما درباره پایگاه اطلاع رسانی ثبت احوال شهرستان تاکستان چیست؟

دسترسی سریع

ورود کاربر

Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.